ارزش غذایی و خواص درمانی ذرت | تغذیه سالم

۲ دیدگاه
۳,۴۶۹ بازدید

ارزش غذایی و فایده های درمانی ذرت

ارزش غذایی و فایده های درمانی ذرت

ارزش غذایی و فایده های درمانی ذرت

ذرت که به فارسی بلال هم نامیده می شه، گیاهیه یه ساله و یه پایه دارای ساقه ای راست که ارتفاع اون تا چهار متر می رسه. ذرت گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیکه و از اونجا به نقاط دیگه دنیا راه پیدا کرده . برگای ذرت متناوب و درازه .

گلای نر ذرت به شکل خوشه ای بوده که مرکب از سنبلای قرمز روشنه . گلای ماده اون از ۲ تا ۴ گل تشکیل شده که در کنار برگای ذرت قرار داره .

غشایی که روی بلال رو می پوشونه، سبز رنگه . دانه های کروی شکل ذرت در دور و بر محور مرکزی بلال قرار گرفتن . این دانه ها به رنگ زرد یا قهوه ای هستن .

رنگ زرد ذرت مربوط به موادی به نام زئین Zeine و زیازانتین Zeaxanthineه .

ذرت دارای ارزش غذایی فراوانیه، ولی به دلیل نداشتن گلوتن ( ماده چسب مانند گندم ) توانایی جفت و جور نون رو نداره . پس واسه جفت و جور نون ذرت ، آرد اون رو با آرد بقیه غلات مخلوط می کنن .

ذرت دارای پتاسیم، کلسیم، گلوکز، مالتوز، آلانتوئین، دو نوع استرول، اسیدهای چرب اشباع و غیر اشباع، اسید سربرونیک، گوگرد، فسفر، سیلیس، آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم و پر از ویتامینB است .

ذرت گیاهیه یه ساله ، یه پایه و دارای ساقه ای راست که ارتفاع اون تا چهار متر هم می رسه.

ذرت گیاه بومی آمریکای مرکزی و مکزیکه و از اونجا به نقاط دیگه دنیا راه پیدا کرده . برگای ذرت متناوب و درازه . گلای نر ذرت به صورت خوشه ای و مرکب از سنبلای قرمز روشن هستن . گلای ماده اون از ۲ تا ۴ گل تشکیل شدن و در کنار برگای ذرت قرار دارن .

غشایی که روی بلال رو می پوشونه، سبز رنگه . دانه های کروی شکل ذرت در دور و بر محور مرکزی بلال قرار گرفتن . این دانه ها به رنگ زرد یا قهوه ای هستن.

ذرت دارای ارزش غذایی فراوانیه ولی به دلیل نداشتن گلوتن ( ماده چسب مانند گندم ) توانایی جفت و جور نون رو نداره . پس واسه جفت و جور نون ذرت ، آرد اون رو با آرد بقیه غلات مخلوط می می کنن .

آرد ذرت دارای ۴ تا ۵ درصد چربیه. کاکل ذرت هم دارای گوگرد، کلر، فسفر، سیلیسیم، آهن، کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیمه .

روغن های اشباع نشده موجود در ذرت واسه کسائی که دارای رژیم های غذایی و خصوصا ناراحتی های افزونی کلسترول هستن، خیلی خوبه.

ذرت منبعی از پتاسیمه پس ذرت و هم خصوصا جوشونده کاکل اون در درمان مریضی های کلیوی و مشکل های مربوط به دستگاه دفع ادرار بسیار به درد بخور و موثره .

علاوه براین گوگرد، کلسیم ، سیلیس و آهن موجود در ذرت موجب تقویت مو و ناخن خانوم ها و جلوگیری از ریزش مو می شه .

مصرف آرد ذرت به دلیل دارا بودن مواد چرب تقریبا فراوون و وجود عناصری مثل گوگرد و سیلیسیم واسه بیماران مسلول پیشنهاد می شه .هم اینکه روغن ذرت هم به دلیل وجود ویتامین B در دفع ناراحتی های جلدی کودکان موثره. ذرت از نظر طب قدیم ایران سرد و خشکه .

بقیه خواص ذرت عبارتند از این که پماد ذرت خشک کننده زخما هستش ، استفاده همیشگی اون از پوسیدگی دندون جلوگیری می کنه ، روغن ذرت کلسترول خون رو پایین می آورد و روغن ذرت واسه درمان اگزما و بیماریای پوستی خوبه.

این در حالیه که کاکل ذرت رو هم قبل از رسیدن کامل میوه یعنی قبل از پژمرده شدن اون می چینند و به سرعت خشک می کنن . کاکل ذرت بعد از خشک شدن رنگ قهوه ای پیدا می کنه .

واسه درست کردن دم کرده کاکل ذرت ، مقدار ۳۰ گرم از اون رو تو یه لیتر آب جوش می ریزن و به مدت پنج دقیقه دم می کنن.

کاکل ذرت دارای مقدار زیادی پتاسیمه و به خاطر همین دم کرده اون ادرار آوره و آروم کننده دستگاه ادراری است . این دم کرده درد و ناراحتیای دستگاه ادراری رو آرامش میده .هم اینکه سنگ مثانه ، التهاب و درد مثانه رو نابود می کنه .

به غیر از کاکل ذرت از برگ ، ریشه وساقه بلال هم استفاده طبی می شه .

ارزش تغذیه ای ذرت

از نظر تغذیه ای ذرت در گروه غلات قرار داره. البته اگه بخواین از اون در جدول جانشینی مواد غذایی استفاده کنین، واسه محاسبه انر‍ژی روزانه باید اون رو مانند سیب زمینی و نخودفرنگی، سبزی نشاسته ای به حساب بیارین.

رنگ زرد ذرت مربوط به موادی به نام زئین و زیازانتینه. ذرت دارای ویتامین های گروه B و C و اسیدهای چرب لازمه. هم اینکه شامل آنزیم ها و فیبر غیر محلول واسه مواظبت از رودهه.

• ذرت پر از کالریه و بخش کلی ای از رژیم غذایی افراد رو تشکیل می دهد. هر ۱۰۰ گرم ذرت شامل ۳۴۲ کالریه.

• آرد ذرت در جفت و جور خیلی از لوازم آرایشی استفاده می شه و به صورت موضعی هم واسه کاهش حساسیت ها و دانه های پوستی هم کاربرد داره.

• به خاطر وجود تیامین در ذرت، گفته می شه این ماده غذایی به عمل سوخت و ساز کربوهیدرات ها در بدن کمک خوبی می کنه.

• وجود فیبر غیرمحلول در ذرت، باعث شده تا به آدمایی که از مریضی های هاضمه مانند یبوست و هموروئید رنج می برند کمک خوبی شه.

• تحقیقات نشون داده آدمایی که گرفتار به کم خونی هستن پس از مصرف ذرت تماشاگر اثرات مثبت اون هستن.

ذرت

ذرت مقدار زیادی اسید فرولیک داره که خاصیت آنتی اکسیدانی داره. پختن ذرت موجب افزایش مقدار اسیدفرولیک و خاصیت آنتی اکسیدانی اون می شه، چون در ذرت خام، اسید فرولیک به فیبرهای غیرمحلول وصل شده و عمل پختن موجب شکستن این اتصال و آزادسازی اسید فرولیک می شه. پس بر خلاف بقیه مواد غذایی که پروسه پختن موجب کاهش مواد مغذی اونا می شه، پختن ذرت موجب افزایش خاصیت آنتی اکسیدانی اون می شه و هر چی مدت زمان طبخ بیشتر باشه، این خاصیت بیشتر می شه.

روغن ذرت دارای مقدار زیادی ویتامین E هستش که دارای خاصیت آنتی اکسیدانی قویه و سلول ها رو از اکسیداسیون حفظ می کنه.

همون طور که در جدول زیر مشاهده می کنین، کاکل ذرت دارای مقدر زیادی پتاسیمه و به دلیل وجود این ماده معدنیه که کاکل ذرت ادرارآوره.

از فرآورده های دیگه ذرت می توان از “شربت فروکتوز” به دست اومده از ذرت نام برد که این فرآوری در صنعت غذا انجام می شه و در همین صنعت مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده از سال ۱۹۸۳ در فهرست سازمان غذا و داروی آمریکا قرار گرفت و با نام صنعتی (HFCS) به عنوان پدیده ای در صنعت شیرین کننده ها به ثبت رسید.

به طور کلی سه نوع HFCS هست: ۴۲، ۵۵ و ۹۰ درصد که هر کدوم مصارف متفاوتی دارن:

HFCS 42 در صنایع کیک و شیرینی و غذا های کنسروی استفاده می شه.

HFCS 55 در نوشیدنی های غیرالکلی و انرژی زا و دسر های یخی به کار برده می شه.

HFCS در مواردی استفاده می شه که مقدار کمی شیرین کننده واسه رسیدن به شیرینی عادی لازم باشه که اون رو با نام “محلول فوق شیرین” هم می شناسن.

خواص داروئی:

فایده های درمانی ذرت

ذرت دارای ارزش غذایی فراوانیه و به دلیل نداشتن گلوتن (ماده چسب گندم) توانایی جفت و جور نون  از اون موجود نیس . پس واسه جفت و جور نون ذرت باید اون رو با بقیه غلات مخلوط کرد .

ذرت از نظر طب قدیم ایران سرد و خشکه ”
۱) پماد ذرت خشک کننده زخم هاس .
۲) ذرت غذای خوبی واسه پیشگیری از سرطانه.
۳) استفاده همیشگی از ذرت از کرم خوردگی دندون جلوگیری می کنه .
۴)روغن ذرت کلسترول خون رو پائین می آرود .
۵)روغن ذرت واسه درمان اگزما و بیماریهای پوستی خوبه.

فایده های درمانی کاکل ذرت

 کاکل ذرت رو قبل از رسیدن کامل میوه یعنی قبل از پژمرده شدن می چینند و سریع خشک می کنن . کاکل ذرت بعد از خشک شدن رنگ قهوه ای پیدا می کنه .
واسه درست کردن دم کرده کاکل ذرت ، مقدار ۳۰ گرم از اونو تو یه لیتر آب جوش ریخته و به مدت پنج دقیقه دم می کنن .

۱-دم کرده کاکل ذرت ادرار آوره و آروم کننده دستگاه ادراریه .
۲-درد و ناراحتیای دستگاه ادراری رو آرامش میده .
۳-سنگ مثانه ، التهاب ، ورم مثانه و درد مثانه رو نابود می کنه .
۴-کاکل ذرت کلا دستگاه ادراری رو تمیز می کنه .

بغیر از کاکل ذرت از برگ و ریشه وساقه بلال هم استفاده طبی بعمل میاد :

۱) جوشونده ساقه وسط بلال خونریزی از بینی رو بند می آرود.
۲) واسه دفع سنگ مثانه از جوشونده برگهای بلال استفاده کنین .
۳) جوشونده ریشه ذرت واسه سوزش مجاری ادراری خوبه .
۴) جوشونده وسط بلال درد شکم و معده رو نابود می کنه .
۵) در قدیم واسه درمون سوزاک از جوشونده ساقه بلال استفاده می کردن .

به نقل از پزشکان بدون مرز

.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت
  • مطالب در رابطه
  • کیوی و اثرات درمانی اون

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *