ش. فروردین ۱۶ام, ۱۳۹۹

ارزش غذایی روغن ذرت | تغذیه سالم

۳d render, white female mannequin hands isolated on black background, holding gold ball, body parts, fashion concept, esoteric fortuneteller, sacred geometry, global care symbol, clean minimal design

ذرت تقریبا دارای ۴/۵  درصد روغنه  که حدود ۸۵ درصد اون در جوونه   قرار داره.

جوونه ذرت جدا شده به وسیله روند آسیاب خشک، شامل ۲۵ تا ۳۰ درصد روغن، و جوونه جدا شده به وسیله آسیاب مرطوب، شامل ۴۵ تا ۵۰ درصد روغنه.

این روغن دارای بوی ملایمی بوده و از دید تغذیه ای، ارزش غذایی زیادی داره، به  طوری  که روغن جوونه ی اون از دید اسید لینولئیک (امگا ۳) که یه اسید چرب لازمه، غنی بوده و علاوه بر اون دارای ماده ایه که با خوردن روغن اون، اندازه جذب کلسترول بیشتر از ۲۵ درصد کاهش داده می شه و اینطوری، مریضی های قلبی که تا حد زیادی پیرو کلسترول خون هستن، افت زیادی پیدا می کنن.

در مورد دیگه فواید این روغن باید بگیم، آدمایی  که اگزما و مریضی های پوستی دارن هم می تونن از این روغن واسه بهبود مشکلات شون استفاده کنن. اسیدای لینولئیک و آراشیدونیک در روغن ذرت در نقل و انتقال چربی ها در بدن و هم کاهش دچار شدن به مریضی های پوستی مانند جوش و اگزما مؤثر هستن.

علاوه بر همه اینا، روغن ذرت دارای پایداری زیادی نسبت به اکسیداسیون بوده و از اون می توان واسه پختن، سرخ کردن و سالاد استفاده کرد.

اسید چرب غیراشباع امگا شش موجود در این دانه مهمه.

باید به این مطلب هم اشاره کنیم که روغن ذرت دارای ویتامین E فراوانیه.

یادتون باشه که روغن ذرت بدون رنگدونه کلروفیله. همونجوریکه میدونید، رنگدونه کلروفیل عمل اکسیداسیون روغن رو در حضور نور تسریع می کنه، پس مدت موندگاری این روغن، ۱۲ تا ۲۴ ماه هستش که زمان تقریبا طولانی ایه.

 

دکتر نسرین امیدوار – متخصص تغذیه و رژیم درمانی

*

منبع : tebyan.net