س. اسفند ۶ام, ۱۳۹۸

ارزش غذایی توت سفید چقدر است؟ | تغذیه سالم

Abstract 3D Geometric, Polygonal, Triangle pattern

دلایل نشون میده که ارزش غذایی توت سفید بسیار بالا هستش و مصرف اون به خصوص در مورد  کنترل قند خوبه. شیره توت سفید هم دارای خواص بی شماریه. در این مطلب به خواص توت سفید و شیره توت سفید می پردازیم.

نبض ما– برگا، شیره، میوه و شاخه های درخت توت همه قابل استفاده بوده و در بهبود و رفع خیلی از بیماریا موثره. شیره توت سفید واسه بیماران دیابتی، خیلی خوبه چون قند موجود در شیره توت سفید بسیار پایین بوده و خطری واسه بیماران دیابتی نداره.

توت سفید و فواید اون

توت سفید از جمله میوه هاییه که خواص بسیاری واسه سلامت آدم داره. درخت توت سفید، درخت بزرگ و خوشگلیه که برگای پهن داره. بخشای جور واجور درخت توت، هم در تغذیه و مصارف پزشکی استفاده میشن.

توت سفید میوه ای بسیار خوشمزه و شیرینه که مصرف اون به صورت تازه  بسیار لذت بخش بوده و در فصل زمستون هم وقتی که تازه اون در دسترس نیس، اونو خشک کرده و مصرف می کنن.

مصارف پزشکی توت سفید به صورت مکمل، از جمله استخراج اتانوله. توت سفید در طب سنتی چینی در بخشای مختلفی استفاده  می شه. الان خواص ضد دیابت توت سفید مطرحه و ثابت شده توت سفید  به شکل عجیبی در کاهش قند خون موثره.

به نظر می رسه اثرات درمانی امیدوار کننده ای در مورد مصرف توت سفید  وجود داشته باشه، بعضی از دلایل نشون میده که  مصرف توت سفید در تقویت حافظه موثره.

هم اینکه، مصرف توت سفید واسه سلامت قلب و عروق، به درد بخور بوده و  با تعادل  در چربیا و کلسترول خون،  باعث کاهش تشکیل پلاک آترواسکلروتیک عامل تشکیل لخته شده، این به دلیل  خواص ضد التهابی توت سفیده.

ارزش غذایی توت سفید

– هر فنجون توت سفید تقریبا  شامل ۶۰ کالری و ۸۵ درصد آبه .

– توت سفید، ۸/۹ درصد کربوهیدرات

– ۴/۱ درصد پروتئین

– ۰/۷درصد فیبر و ۴/۰ درصد چربی داره

طبع توت سفید

طبع توت سفید بر خلاف توت قرمز یا همون شاه توت گرم و تره.

خواص توت سفید در بارداری

در زمان بارداری در مصرف شکلای جور واجور توت تازه  باید احتیاط شه، چون مصرف توت  تازه ممکنه کمی حساسیت ایجاد کرده و جنین دچار مشکل شه. اما در مورد توت سفید باید گفت که مصرف توت سفید خشک، ضرری واسه مادر و جنین نداشته و مشکلی ایجاد نمی کنه.

توت سفید دلیل افزایش شیر مادر شده و دم کرده برگای توت سفید هم باعث کاهش التهابات می شه. توت سفید در دوران بارداری باعث تنظیم قند خون و نابود کردن نفخ و دردای شکمی می شه.

توت سفید چاق کننده س؟

تحقیقات مربوط به توت سفید نشون داده که توت سفید، گیاهی سنتیه که هزاران سال مورد  استفاده قرار گرفته و دارای خواص بی شماریه. یکی از خواص مصرف توت سفید، تاثیر اون بر کاهش وزن است که به طور زیادی باعث کاهش وزن در میان افراد چاق  می شه.

طبق بررسی تاثیر توت سفید بر کاهش وزن در افراد چاق، دو گروه بررسی شدن. هر دو گروه، یه رژیم غذایی متعادل رو با ۱۳۰۰ کالری در روز، در پیش گرفت.

مطالب در رابطه

کاهش وزن با غذای کم کالری و رژیمی سالم

روش درست کردن سه غذای نونی واسه افطار

چیجوری در بین روزه داری به گرسنگی فکر نکنیم؟

راهکارهایی واسه شکست دادن تشنگی شدید در ماه رمضان

علاوه بر رژیم غذایی، یکی از گروه ها، ۲.۴ گرم عصاره توت سفید در روز ، مصرف می کرد، در حالی که گروه دیگه، دارودرمانی شدن. هر دو گروه، پس از ۳۰ روز بررسی شده و وزن اونا اندازه گیری شد.

محققان به این نتیجه رسیدن که گروهی که عصاره توت سفید رو درزمان  سه ماه مصرف کردن،  به صورت میانگین ​​۹ کیلوگرمکاهش وزن داشتن. درحالیکه گروه دیگری که از دارو استفاده کرده بودن، تنها ۳ کیلوگرم کاهش وزن داشتن.

خواص شیره توت سفید

شیره توت سفید دارای خواص بی شماریه که بعضی از اونا عبارتند از:

۱- شیره توت سفید واسه درمان و جلوگیری از کم خونی خیلی خوبه و مانند شیره انگور و شیره کشمش عمل می کنه. آدمایی که دچار کمبود آهن هستن می تونن با مصرف توت سفید، کمبود آهن خود رو جبران کنن.

۲- شیره توت سفید شامل فیبر بوده و به خاطر همین در درمان مریضی یبوست موثره.

۳- شیره توت سفید واسه بهبود کارکرد کلیه ها موثره و اینطوری، واسه آدمایی که از مشکل کلیه رنج می برن، موثره.

۴- مصرف شیره توت واسه آدمایی که دچار دردای روماتیسمی و  پا درد هستن، تاثیر زیاد داره.

۵- شیره توت سفید شامل ویتامین ب است و از این رو واسه بهبود شکلای جور واجور مشکلاتی مانند اضطراب، بهبود ترس و عصبانیت و افسردگی، خیلی خوبه. هم اینکه با مصرف شیره توت سفید، سستی و بی حالی بدن از بین میره.

۶- شیره توت واسه آدمایی که کلسترول بالا دارن بسیار موثره و دلیل اونم به جهت وجود آنتی اکسیدان ها در اون هستش.

۷- شیره توت شامل ویتامین آ است که واسه رشد و تقویت مو و ناخنا خوبه.

۸- شیره توت  سفید باعث پاکسازی بدن و خون سازی شده و در بهبود بیماریای کبد ، موثره.

۹- مصرف شیره توت سفید واسه کودکان هم دارای خواص بی شماریه و باعث بهتر شدن توانایی یادگیری، رشد و افزایش انرژی می شه.

۱۰- مصرف شیره توت در رفع سرگیجه و بهبود مریضی کم خونی خوبه.

۱۱-شیره توت سفید واسه درمان و پیشگیری مریضی سرطان، موثره.

۱۲-مصرف شیره توت سفید باعث تقویت قوای جنسی می شه.

۱۳-شیره توت سفید، در بهبود بیماریای قلبی و عروقی موثره.

۱۴-شیره توت واسه آدمایی که کلسترول بالا دارن بسیار موثره و دلیل اون بهم به جهت وجود آنتی اکسیدانا در اون هستش.

مضرات توت سفید

ممکنه توت سفید در بعضی از افراد ایجاد حساسیت کنه و پیشنهاد می شه آدمایی که دارای مزاج گرم هستن، توت سفید مصرف نکنن.

هم اینکه مصرف توت سفید در دوران بارداری لازمه با احتیاط انجام بشه چون در زنان باردار باعث بروز حساسیت شه. کلا در مصرف توت سفید نباید زیاده روی کنین چون مصرف زیاد اون ممکنه دلیل دل درد و یا اسهال شه.

ارزش غذایی توت سفید چقدره؟

۴.۵ (۹۰%) ۲ رای

.

منبع : nabzema.ir