س. اسفند ۶ام, ۱۳۹۸

ارزش غذایی انگور سیاه | سبزیجات

Abstract geometric landscape.

ارزش غذایی انگور مشکی

 

انگور مشکی شامل چه خاصیتایی واسه بدنه این میوه تاثیر زیادی در بهبود دادن خلق و خو، درمان علائم عصبی مربوط به مریضی پارکینسون و مشکلات خلقی، مانند استرس و اضطراب میگذاره کم شدن اندازه خستگی فکری و ذهنی با مصرف این میوه امکانپذیر هستش تلاش کنین از این میوه پرخاصیت بیشتر استفاده کنین و از خواص به درد بخور اون بهره مند شید.

تحقیقات محققان نشون میده که مصرف انگور مشکی میتونه از ضعیف کردن کارکرد مغز به خصوص در دوران میانسالی پیشگیری کنه. خواص انگور مشکی و ترکیبات اونم می تونن به مریضایی که دارای مشکلات کارکرد مغزی و ذهنی هستن کمک کنه. هم اینکه از دیگر خواص انگور مشکی میشه به بهتر شدن دادن اخلاق فرد اشاره کرد. با گیاه یاب همراه باشین.

یه لیوان(۱۶۰ گرم) انگور شامل: ۱۱۰ کالری انرژی، یه گرم پروتئین، ۲۹ گرم کربوهیدرات و یه گرم فیبره.

انگور، منبع عالی ویتامین “ث” (۲۸/۱۷میلی گرم) و منگنز( ۱۱/۰ میلی گرم) هستش. منظور از منبع عالی یعنی ۲۰ درصد یا بیشتر نیاز روزانه فرد به اون ماده مغذی رو برآورده می کنه.

این مطالعه هم اینکه نشون داد که عصاره این میوه موجب کاهش فعالیت یه خونواده از آنزیمایی به نام «مونوآمینواکسیداز» که تنظیم کننده غلظت سروتونین و دوپامین در مغزه می شه.

این مواد شیمیایی انتقال دهنده پیامای عصبی بوده و به عنوان مواد شناخته شده موثر بر خلق و خو و شناخت، بر درمان علائم عصبی مربوط به مریضی پارکینسون و مشکلات خلقی، مانند استرس و اضطراب متمرکز هستن.

در این مطالعه ۳۶ نفر افراد بزرگسال ۱۸ تا ۳۵ ساله حضور داشتن و از اونا خواسته شده بود ۲۵۰ میلی لیتر نوشیدنی قبل از انجام یه سری از آزمایشات آزمایش کارکرد ذهنی مصرف کنن. به گروهی از شرکت کنندگان دارونمای شیرین که طعم اون مثل انگور مشکی بود، به گروه دیگه عصاره آنتوسیانین غنی شده با انگور مشکی و به گروه دیگه آبمیوه انگور مشکی داده شد.

محققان پس از بررسی یافته های، کشف کردن که مصرف آبمیوه انگور مشکی، دلیل ایجاد بهبودی در اخلاق افراد و کم شدن اندازه خستگی فکری و ذهنی اونا شد. علاوه بر این، آزمایش خون این افراد نشون داد که فعالیت آنزیم مونوآمینواکسیداز (MAO) شدیدا پس از مصرف آبمیوه انگور مشکی کم شد، این نشون میده که ترکیبات موجود در انگور و انگور مشکی واسه سلامت مغز و یا کنترل علائم اختلالاتی مانند مریضی پارکینسون خوبه.

گیاه یاب

منبع :