س. اسفند ۶ام, ۱۳۹۸

ارزش غذایی آب دوغ خیار | تغذیه سالم

۳d Illustration virus, bacteria, cell infected organism, virus abstract background. Hepatitis viruses in infected organism

ارزش غذایی آب دوغ خیار

ارزش غذایی آب دوغ خیار

تغذیه

آب دوغ خیار غذای پرطرفدار و خوشمزه ایرانیا در فصل تابستانه که در ادامه با ارزش غذایی اون آشنا میشین.

ارزش غذایی آب دوغ خیار

آبدوغ یکی از غذاهای سنتی ایرانه که در تابستون طرفداران خاص خود رو داره و گلوی آدم رو تازه می کنه. هم اینکه برطرف کننده عطشه. بیشتر اونو به عنوان ناهار یا عصرانه استفاده میکنن . مواد اصلی اون ماست ، آب و خیاره و بنا به سلیقه سبزی ، کشمش ، خامه ، گل محمدی ، نعناع خشک و .. هم به اون اضافه می کنن . اگه تزیین اون دلپذیر باشه حتی واسه پذیرایی از مهمون هم مناسبه .

فواید آب دوغ خیار

مصرف مقادیر زیاد سبزیجات در این غذا می تونه فیبر، ویتامینا و املاح معدنی لازم بدن رو تامین کنه. نعنا و ریحان موجود در اون ضد نفخ و ضد سوزش معده بوده و مشکلات گوارشی نداره. تربچه اون پر از ویتامینC و یده و به دلیل وجود گوگرد خاصیت ضدعفونی کننده داره.

ترخون اونم اشتهاآور، معطر، سریع الهضم بوده و واسه اعصاب خیلی خوبه. هم اینکه خیار موجود در این غذا پر از ویتامین C هستش و بسیار خنک بوده و شدیدترین عطشا رو فوری فرو می نشاند و خواب آور خوبی هم هستش.

تنها عیب خیار اون هستش که دیرهضم بوده و اگه خیلی رسیده و زرد باشه، باعث دل درد می شه، پس واسه کسائی که از ناراحتی گوارشی رنج می برن، بهتره خیار رو بسیار ریز رنده کرده، یا از آب اون در این غذا استفاده کنن.

همونجوریکه میدونید، ماست موجود در این غذا هم تامین کننده کلسیم و پروتئین بدن و دلیلی جهت رفع بی خوابی های شبونه هستش، پس واسه اینکه وعده غذایی شما کم کالری و کم چرب شه، حتما از ماست کم چرب استفاده کنین.

کشمش هم در این غذا واسه مزه دار کردن انتخاب مناسبی بوده و داروی رشد کودکان و نیرودهنده سالخوردگانه. این میوه مغذی پرانرژی و کم چرب و کم سدیمه، ولی با وجود اینکه قند و کالری بالایی داره، به دلیل غنی بودن از پتاسیم، مصرف اونو به بیماران گرفتار به فشار خون پیشنهاد می کنیم.

به کار گیری گردو هم بسیار پیشنهاد می شه، چون پتاسیم، فسفر و اسیدفولیک از شاخص ترین مواد مغذی اون هستش. این مغز پرچرب، کلسترول بد خون رو کاهش داده و به دلیل غنی بودن از ویتامینا منتهی به رفع سستی و خستگی می شه.

در کل مخلفات مختلفی که در این غذا به کار رفته، اونو به غذایی کامل تبدیل کرده و از همه مهم تر اون که در مقایسه با غذاهای دیگه نیاز به طبخ نداشته و مشکلات به وجود اومده به وسیله گرما طبخ رو به همراه نداره.

روش درست کردن آبدوغ خیار قدم به قدم

در اولین مرحله در روش درست کردن آبدوغ خیار ، ماست رو حسابی هم بزنین تا صاف صاف شه . خیلیا در این مرحله کمی خامه هم اضافه می کنن. دوباره بعد اضافه کردن خامه مواد رو حسابی هم بزنین تا یکدست شه. بعد خیار رو خردخرد کنین مثل خیار سالادی و به ماست اضافه کنین و خوب هم بزنین. بعد بقیه مواد بالا رو (هر کدوم رو که دوست ندارین می تونین اضافه نکنین ) اضافه کنین.

و در آخر آب رو بریزین. اندازه آب بستگی به خودتون داره. بعضی افراد آبدوغ رو سفت می خوردن و بعضی شل. بعد از ترکیب همه مواد حالا نون ممورد نظرتون رو تیکه تیکه کرده و به آبدوغ اضافه کنین . نوش جون آسون طب

.

منبع : pezeshk.us