س. اسفند ۶ام, ۱۳۹۸

ارجاع ۱۱ هزار نفر از زلزله زده ها به تیم های روانشناسی تخصصی | بیماری

Abstract business concept, businessman touching a button on a virtual interface, technology

: اسدی گفت: غربالگری زلزله زده های غرب کشور درحال پیگیریه و تا کنون ۱۱ هزار نفر شناسایی شدن که این آدما به کمک روانپزشک نیاز دارن.

: برگشت ۱۱ هزار نفر از زلزله زده ها به تیمای روانشناسی تخصصی

آکا ایران: اسدی معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت اعلام کرد: تیمای سلامت روان وزارت بهداشت در اولین ساعات  پس از زلزله کرمانشاه در این مناطق هستن و بسته های سلامت روان ایده آلی رو هر ۲ هفته یه بار به وسیله تیم ۳۰ نفره به مردم ارائه دادن.

: سرویس دهی روانی به وسیله تیمای سلامت روان وزارت بهداشت در منطقه زلزله زده کرمانشاه به طور گسترده در مناطق دهاتی و شهری سطح استان انجام شده و اقدامات خوبی در مورد رفع مشکلات روانی به وسیله کارشناسان این رشته انجام شده.

غربالگری ۷۰ هزار نفر از مردم کرمانشاه به وسیله تیمای سلامت روان وزارت بهداشت

اسدی با اشاره به اینکه برنامه سلامت روان در منطقه زلزله زده کرمانشاه تا خرداد ماه سال آینده ادامه داره، اضافه کرد: کار غربالگری ۷۰ هزار نفر از مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه به وسیله تیمای سلامت روان وزارت بهداشت انجام شده و دلیل مشکلات روانی ۱۱ هزار نفر شناسایی شده  است که این آدما به کمک روانپزشک نیاز دارن.

معاون دفتر سلامت روان وزارت بهداشت تأکید کرد: براساس قرارداد برنامه کشوری و با مداخلات گروهی، جلسات تخصصی به وسیله تیمای روانشناس حاضر در منطقه برگزار می شه و آدمایی که دچار مشکلات جدی روانشناسی و نیازمند درمان با دارو هستن به روانپزشکان برگشت داده می شن.

ایشون اعلام کرد: این برنامه به صورت هر ۲ هفته یه بار انجام می شه تا غربالگری مردم مناطق زلزله زده کرمانشاه به طور کامل انجام شه.

 

.

منبع : migna.ir